HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

Východzia základná škola nášho klubu, Základná škola ulica Práce.

Už dlhé desaťročia je centrom výchovy mládeže na Základnej škole na ulici Práce. Je to pre nás dôležitá inštitúcia, mnohým úspešným žiakom sa tu otvorili možnosti ďalšieho napredovania v rámci spolupráce. A nič neukáže detskú nadšenosť viac, ako dosiahnuté výsledky v majstrovstvách pod názvom MOK.

Dovoľte nám, aby sme vám predstavili východziu základnú školu nášho klubu, Základnú školu na ulici Práce, kde sa Lajos Jobbágy už niekoľko desaťročí zaoberá množstvom detí od najmladšieho až po najstarší vek hráčov.

Povedal nám nasledovné: "Základnú školu na ulici Práce môžeme pokojne nazvať východzou školou mládeže pre komárňanský volejbalový klub. Môžeme hovoriť o desaťročiach, odkedy sa na tejto škole zaoberá výukou a výcvikom volejbalu. Väčšina volejbalistov vyšla alebo aktuálne vychádza z tejto základnej školy a tvoria tak výraznú žiacku základňu z tejto školy. Zo začiatku sme sa zaoberali len so žiakmi vyšších ročníkov, avšak v posledných rokoch existuje veľké množstvo faktorov, ktoré odrádzajú deti k športu alebo odvádzajú ich pozornosť iným smerom ako šport. Preto sme pred troma-štyrmi rokmi zriadili volejbalovú výchovu aj na nižšie ročníky, ktoré ak (a na to máme všetky predpoklady a nádeje) sa naučia pravidelnému pohybu a športu, ani v budúcnosti neprestanú športovať. Na tomto má veľmi zásluhu pani učiteľka Ildikó Konczer, ktorá sa intenzívne zaoberá malými 7-9 ročnými detičkami. A aby sme volejbal pre deti urobili ešte zaujímavejším a príťažlivejším, organizujeme majstrovstvá, ktoré sú rozdelené do jednotlivých vekových kategórií, kde si so svojimi súpermi môžu porovnať svoje sily a schopnosti a stretnú sa tak so žiakmi iných škôl. Samozrejme, každého najväčšou motiváciou a úspechom je túžba po víťazstve. Najdôležitejšie však je, aby v prvom rade tréneri, resp. prípravný a zodpovedný tím učiteľov, urobili také tréningy, ktoré budú pestré a zaoberali sa deťmi na tréningoch tak, aby žiaci chodili na tréningy s radosťou" Podľa môjho názoru nie je správne zaťažovať deti výsledkami s cieľom dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie, keď sa detičky iba zoznamujú s týmto športovým odvetvím. Hlavným cieľom je čo najdokonalejšie osvojenie si tohto športu. Ak sa toto podarí, výsledok už príde sám."