HORÚCE NOVINKY
Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!

Z dvojzápasu si vezieme bod!

Cez víkend sa rozbehla nadstavbová súťaž o 5. až 10.miesto extraligy volejbalistov. Komárno cestovalo v sobotu na Myjavu, odkiaľ si vezieme jeden získaný set a z Trenčína sa nám podarilo získať dva sety a tým pádom aj jeden bod.

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 1. kolo - sobota + nedeľa:

Skupina o 5. - 10.miesto:

SOBOTA:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-18, 23, 18, 20)

Zápas trval: 92 minút, rozhodovali: Dovičovič ml. a Svorenčík, 179 divákov.

Myjava: Mich. Zeman 8, Valo 2, Konc 20, Pollák 3, J. Petráš 26, Pokopec 9, libero T. Patúc (Jalovecký 0, Viskup 1, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Komárno: Forró 6, Sládeček 9, Kubš 16, Hinduliak 9, Rehák 17, Rak 12, libero Habán (Slezák 5). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Domáci sa ťažšie rozbiehali a v prvom sete boli výrazne slabší v útoku, z čoho pramenil jasný výsledok v prospech Komárna, ktoré zvíťazilo 25:18. Druhý set bol na začiatku vyrovnaný, potom však Komárno odskočilo na rozdiel 4-5 bodov. Myjavčania sa však dokázali zmobilizovať a v koncovke tento set aj s prispením chýb hostí vyhrali 25:23. Tretí set boli domáci od začiatku až do konca lepším družstvom vo všetkých herných činnostiach a vyhrali ho jasne 25:18. Vo štvrtom sete však opäť začali vlažne a prehrávali 6:8, potom však zlepšili podanie a najmä útok, priebeh setu otočili a zvíťazili aj v ňom, tento raz 25:20. V celom zápase teda zvíťazila Myjava v pomere 3:1 na sety.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Som veľmi rád za víťazstvo proti skúsenému súperovi. Prvý set nás zastihol v útlme a prehrali sme ho výrazným spôsobom, chýbali mi tam pozitívne emócie mojich hráčov. Zápas sa rozhodoval v koncovke druhého setu, napriek tomu, že sme počas celého setu prehrávali, v koncovke sa nám podarilo zvrátiť set na svoju stranu. V treťom a štvrtom sete sme už boli lepším družstvom a ich priebeh sme kontrolovali."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom sete sme boli lepším družstvom a po dobrom výkone sme v ňom jasne zvíťazili. Nezvládli sme však záver druhého setu, ktorý sme v koncovke prehrali a urobili sme v ňom veľa nevynútených chýb. V ďalšom priebehu zápasu už bol súper lepší a zaslúžene zvíťazil."

NEDEĽA:

COP TRENČÍN - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (-23, 20, -14, 23, 12)
Zápas trval 117 minút, rozhodovali: Ľ. Kohút a B. Kováč, 15 divákov 

Trenčín: Goč 4, Š. Rzyman 9, Fejt 2, V. Rzyman 8, Ondruš 19, Kyjanica 20, libero Ružbaský (Hrtus 5, Vančo 9, Baslar 0, Urbán 0). Tréner: P. Kalný. 
Komárno: Forró 7, Sládeček 3, Kubš 19, Hinduliak 16, Rehák 17, Rak 13, libero M. Habán (Slezák 3). Tréner: R. Pělucha. 

MVP: Lukáš Kyjanica (Trenčín) 

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Dnes to bol do poslednej lopty ťažký, bojovný a s výnimkou tretieho setu, keď nás Komárno výrazne predčilo v obrane na sieti a v útoku, vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás. Chválim chlapcov za to, ako sa dokázali vysporiadať s priebehom zápasu a že dokázali zabrať v správnej chvíli. Pochvala patrí taktiež aj hráčom, ktorí nastúpili do rozbehnutého zápasu z lavičky a podali veľmi kvalitný výkon."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade gratulujem domácim k peknému bojovnému výkonu. Z našej strany bol výkon v istých momentoch ustráchaný a nedôsledný. Opäť sme sa zasekli v jednom postavení. Ideme ďalej, ale prehra veľmi zamrzí."