HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Z Myjavy si berieme cenné víťazstvo!

Na Kopaniciach sa naši predstavili vo veľmi dobrom svetle a súperovi sme vrátili tesnú domácu prehru pred televíznymi kamerami aj s úrokmi. Veľké víťazstvo pre Komárno v pomere 3:1!

Edymax extraliga mužov - základná časť - streda, 14.kolo:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 1:3 (-22, -22, 15, -25)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Svorenčík

Myjava: Watzka 14, Michal Zeman 16, Konc 22, Pokopec 15, Pollák 2, Valo 2, libero Ochodnický (Viskup 0, Barták 0). Tréner: M. Pipa.
Komárno: Rak 8, Tarabus 14, Zaťko 2, Ogurčák 15, Kašper 10, J. Petráš 20, libero Turis (Forró 0, Jalovecký 0, Sánta 0, Slezák 1). Tréner: R. Pělucha.

Prievidza (10-4) je len lepším pomerom setov na 2. priečke pred Myjavou, ktorá doma proti Komárnu rovnako znížila ziskom tretieho setu na 1:2, ale v tesnej koncovke štvrtého setu sa nedostala k setbalom a Spartak zužitkoval tretí mečbal (27:25). Domácim nestačilo na lepší výsledok 7 blokov Michala Zemana ani 22 bodov univerzála Matúša Konca, hostí potiahol 20 bodmi univerzál Jakub Petráš, ktorý prišiel pred sezónou do Komárna práve z Myjavy. Komárno má na konte 7 výhier a 6 prehier a patrí mu 6. pozícia.

MVP: Ján Tarabus (Komárno)

Na Myjave sa dnes odohral vyrovnaný a dramatický zápas (celkový pomer lôpt bol 94:92 v prospech domácich). V prvých dvoch setoch skúsenejší hostia využili zaváhanie domácich a vyhrali ich pomerom 25:22. V treťom sete domáci výrazne pridali a kvalitným výkonom vyhrali tento set 25:15 a znížili stav na 1:2. Myjava mala skvelý nástup aj do štvrtého setu, keď sa pomerom 9:3 ujala vedenia. Hostia pri podaní Tarabusa náskok výrazne znížili a postupne sa v priebehu setu domácim vyrovnali. Napínavú koncovku v pomere 27:25 zvládli lepšie hostia z Komárna a odvážajú si víťazstvo za tri body.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes sme nezvládli koncovky prvých dvoch setov. V treťom sme hrali dobrý volejbal. Vo štvrtom sete sme začali skvelo, ale potom sme urobili veľké množstvo chýb a skúsenejší hostia to využili. Som sklamaný a dnešná prehra ma mrzí."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Bol to dnes bojovný zápas, domáci boli podľa mňa mierni favoriti. Bolo to raz na jednu a raz na druhú stranu. Koncovky prvých dvoch setov sme zvládli lepšie ako Myjava. V treťom sete nás domáci zatlačili a hrali dobre. Vo štvrtom sete začala Myjava výborne, ale trpezlivou hrou sme sa vrátili do setu. Koncovka sa ťahala bod po bode a nakoniec sme vyhrali."