HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

Začína play-off, poďme na to!

Nebolo to tak dávno a VK Spartak UJS Komárno vyhral prvú ligu a získal právo postupu do extraligy, ktoré aj využil. A teraz sme na prahu vyraďovacích bojov, čiže už po základnej i nadstavbovej časti. Obzrime sa niekoľko mesiacov naspäť...

Ako nováčik si náš klub dal skromné ciele, čo bolo aj očakávané, no hlavným motívom extraligovej príslušnosti VK Spartak UJS Komárno bolo zapracovať do tímu komárňanských odchovancov a prilákať tým do športovej haly čo najviac divákov. A môžeme povedať, že obe méty sa podarilo splniť, aj keď rezervy stále sú, no postupnými krokmi všetci v klube pracujú na tom, aby to bolo stále lepšie a lepšie. Veď nie je to tak dávno a domáci diváci si isto spomínajú na momenty, kedy v extraligovom súboji boli na palubovke len mladí komárňanskí odchovanci! A bolo to super, pretože nielen získavali najcennejšie zápasové skúsenosti, ale svoje súboje v poli aj vyhrali a nestratili sme ani set. A aj to boli chvíle, prečo sa v Komárne robí volejbal a to, že sa toľkí mladíci dostali na ihrisko, je len výsledkom svedomitej a precíznej práce VK Spartak UJS Komárno s mládežou. Tréneri venujú množstvo času svojim zverencom a ako je vidieť, prináša to aj svoje ovocie.
Samozrejme, extraliga mužov nie je pre žiadne družstvo prechádzka ružovou záhradou, preto bolo potrebné do najvyššej súťaže tím posilniť o skúsených hráčov. A až čas ukázal, že symbióza skúsenosti a mladíckej dravosti nás dostala do pozície, že v týchto chvíľach sa náš klub pripravuje na boje v play-off! Znamená to, že svoj cieľ Komárno splnilo, vyhlo sa nielen bojom o záchranu, ale zahrá si po základnej a nadstavbovej časti súťaže aj vo vyraďovacích bojoch play-off, čo je vždy vyvrcholenie snaženia klubov v celej sezóne! A náš klub je tam! A  pre naše malé mestečko a klub to je veľký úspech! Množstvo klubov pracuje s omnoho vyšším rozpočtom, no i napriek tomu sme odohrali vyrovnané partie aj s tými najsilnejšími klubmi tohtosezónnej edície extraligy. Ba čo viac, máme dokonca skalpy nejedného renomovaného tímu! Či už je to Prešov, Myjava alebo Svdiník! A tieto triumfy nám už nikto nezoberie.
Avšak ktorý športovec by nechcel byť stále lepší? Každý z nás! A aj preto klub pracuje stále na tom, aby sa neustále zlepšoval a svoje podmienky zveľaďoval. Aj spokojnosť sa dá rozdeliť na viacero častí a pohľad je možný z viacerých uhlov. Z pohľadu vedenia, trénera, hráčov, divákov, a tak ďalej... Jedno je však isté - pracovať v podmienkach, aké sú v Komárne vytvorené, si nesmierne pochvaľujú hráči i tréneri! Funkcionári sa zhodujú na tom, že je všetko podmienené finančnými možnosťami klubu, no i v tak ťažkých časoch sa dokáže VK Spartak UJS Komárno pozviechať a podávať výkony hodné extraligistu! Diváci, ktorí chodia na volejbalové zápasy, oceňujú každú jednu vyhratú výmenu, blok, či smeč. Ľudí v Komárne volejbal baví a zbožným želaním do budúcnosti je zaplnená komárňanská športová hala! A čo tak už teraz v play-off? Veď ide o veľa, ak nie o všetko. V tejto sezóne. Začína sa boj o titul za účasti ôsmych najlepších tímov po nadstavbovej časti. A Komárno je tam! Diváci v Komárne sú múdri. Vedia, o čo ide. Vedia, že svoje družstvo treba podporiť. A vedia aj to, že sa tak musí stať v kľúčových súbojoch. V play-off! Proti silnému protivníkovi VK KDS Šport Košice, ktorý skončil na 2.mieste! Hrá sa na dva víťazné zápasy. Prvý naši chlapci odohrajú už túto sobotu v Košiciach a doma ich uvidíme budúcu sobotu 23.marca 2019 so začiatkom o 18.00 hodine! Dovtedy nech si každý urobí program tak, aby v jednom z najdôležitejších zápasoch sezóny 2018/2019 mohol byť každý fanúšik osobne pri tom! A klub sa postará, aby bol zážitok čo najväčší! A hráči urobia všetko preto, aby boli úspešní! Takže, všetko do toho! Komárno, do toho!!!